CoreTherm Mikrodalga Terapi Tedavisi

2023-01-17

CoreTherm Mikrodalga Terapi Tedavisi

CoreTherm mikrodalga terapi tedavisi mobil olarak ve kolayca uygulanabilirliği ile, özellikle ameliyat stresi yaşamak istemeyen veya toplam bir saat gibi kısa bir süre içinde tedavisini tamamlamak isteyen hastalara büyük avantaj sağlayan yöntemdir.
CoreTherm tedavi sistemi, aralarında, dünyaca tanınan İsveç Upsala Üniversitesi uzmanlarının da yer aldığı bilim adamları tarafından geliştirildi. “Isıyla / mikrodalgayla tedavi” esasına dayanan CoreTherm, yüksek güvenlik sistemleri ile de dikkat çekiyor. BPH tedavisinde yeni “altın standart” olmaya aday gösterilen CoreTherm’in, klinik çalışmalar ile % 80’e varan bir başarı oranı yakaladığı ve cerrahi kadar etkin olduğu ispatlanmış durumda.
Uzman doktorlarca, prostatın büyüklüğüne göre 10 ila 20 dakika arasında uygulanan ve hastanın tedaviden hemen sonra işine veya günlük yaşamına devam edebildiği CoreTherm yönteminde, tamamen iyileşme süreci ise 2 hafta kadardır. Hasta, iyileşme süreci sonunda prostat problemi olmadan ve dolayısıyla yaşam kalitesi daha yüksek bir hayata devam edebilmektedir.

CoreTherm TermoTerapi’nin Avantajları

En önemli avantajı genel anestezi ve spinal anestezi gerektirmeden lokal anestezi ile yapılabilmesidir. Ayrıca yan etkisi yok denecek kadar azdır. Dolayısı ile yaşlı, kalp hastalığı, alzheimer, felç gibi yüksek riskli hastalığı olan, antikoagülan kullanan ve kanama riski olan, daimi sonda takılan hastalar için mükemmel bir yöntemdir. Ayrıca ameliyattan korkan daha genç risksiz hastalar için de mükemmel bir alternatif tedavi yöntemidir. Çünkü yan etkisi oldukça düşüktür. Kronik bir prostat iltihabının tedavisinde de yegane yöntemdir.