Penis Büyütme

2023-01-17

Kısa Penis ve Penis Büyütme veya Penis Uzatma

Erkeklerde penis boyu oldukça önemli bir konu olsa da aslında yapılan çalışmalar sertleşme esnasında penis kökünden ucuna kadar 10 cm olan bir uzunluğun yeterli olduğunu göstermektedir. Ancak bu uzunluk 8 cm ve altında olan erkeklerde öncelikle bazı hormonal ve genetik çalışmalar yapılıp altında başka bir hastalık olup olmadığı araştırılmalıdır. Sıklıkla saptanan durum beyinden salgılanan bazı cinsiyet hormonlarının yetersiz olmasıdır ki bu hormonlar hastanın yaşı ne olursa olsun ilaçlar ile verildiğinde penis boyu ile beraber, kıllanma, ses kalınlaşması ve vücut kaslarında artış sağlanabilir.
Ancak toplumumuzda en sık rastlanan durum sünnet hataları ya da gömük penise bağlı penis ufaklığıdır. Bunun tedavisi penis uzatma, penis büyütme ya da falloplasti cerrahileridir. Burada penis gömüldüğü yağ tabakasından çıkartılır ve vücut dışına doğru sabitlenir. Ardından penis cildi özel bir şekilde kapatılır.
Bu operasyonlarda peniste daha uzamış bir görüntü elde edilir. Küçük penisin daha ağır formu epispadias ya da hipospadias gibi başka hastalıklarda görülebilir ki bu durumlarda genel de gereken eğri penise bağlı olan kısalığın penise yama konarak düzeltilmesidir. Penis uzatma ve büyütme cerrahileri genellikle günübirlik bir ameliyat olarak yapılabilir ve oldukça tatmin edici sonuçlar elde edilir.